Смути со јагода, семки и банана

0
2086

Состојки:
половина банана
1 јаготка
2 урми, суви
2 лажици микс од 4 семиња
1 лажичка цимет
250 мл вода
парче морач

Приготвување: 
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро изблендирајте. Сипете во чаша, украсете со семки.