Брза и здрава летна ужинка (ВИДЕО)

Погледнете го видеото и за 5 минутки направете убав, вкусен и здрав десерт

0
1384

Се што ви треба се свежи јагоди, боровинки или некое друго шумско овошје од типот на рибизли или капини, густо кисело млеко и силиконски модли за мраз. И можеби можете да додадете малку ванила…