Загрејте ја атмосферата за Валентин со трпеза полна со афродизијаци

0
771

Веројатно секој знае дека чоколадото се смета за афродизијак. Но знaевте ли дека кељот, ананасот, чили пиперките и сусамот се исто така „љубовни состојки“? Ви склопивме неколку менија за празникот свети Валентин, кои што содржат некои од најпотентните љубовни состојки од вашата кујна. Погледнете ги предизвикувачките рецепти кои ќе ви приредат вистинска сетилна гозба.

Лингвини со зеленчук и свеж босилок

Лути пиперчиња полнети со фета сирење

Лути пиперчиња полнети со фета сирење

Компири во ромеско сос

Чоколадни чашки