Вода со вкус на јаготка и нане

0
921

Состојки:
1 литар вода
1 јаготка, сечкана
кора од портокал, на парчиња
гранче нане

Приготвување:
1. Во бокал ставете ги сите состојки и прелијте ги со 150 мл топла вода. Нека отстојат 1 минута за да пуштат арома и потоа додадете ја ладната вода. Чувајте во фрижидер. Ако потемни нането извадете го, а утредента можете да ги извадите и кората од портокал и парчињата јаготка.