Смути од кељ и банана

0
708

Состојки:
1 банана
2 шолји кељ
½ шолја млеко
1 лажица ленено семе
1 лажичка јаворов сируп

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер, покријте и изматете. При сервирање додадете мраз.