Смути од диња и малини со нане

0
1533

Состојки:
парче диња
една рака малини
ливчиња нане
микс од четири семиња (сончоглед, лен, семки од тиква и сусам)
1 урма
200 мл вода

Приготвување:
1. Измиксирајте ги сите состојки во блендер. Украсете со нане и со малина.