Посна руска салата

0
638

Состојки:

1 пакетче замрзнат зеленчук ( морков, грашок, пченка)
Кисели краставички
Сол, бибер
Сенф
Посен мајонез

Приготвување:

1. Зеленчукот се вари кусо во зовриена вода и се остава да се олади.
2. Краставичките се сечкаат и се додаваат во изладениот зеленчук
3. Состојките се мешаат, се зачинуваат и им се додава сенф и посен мајонез по вкус.