Коктел Блади Мери

0
1076

Состојки:
150 г сок од домати
45 мл вотка
сок од 2 лимети
½ лажичка рендан рен
2-3 капки сос Ворчестер
3-4 капки сос Табаско
малку сол
бибер
мраз

Приготвување
1. Измешајте ги сите состојки во голема чаша со капаче. Изматете го пијалокот четири пати горе-долу, потоа сипете го во чаши со мраз.