Фарфали во доматен сос

0
374

Состојки:

150 г dmBio фарфали
1 чешне лук
10 г зелени маслинки
120 г dmBio излупен цел домат
5 г спанаќ
13 г свеж босилек
½ лажичка dmBio тоскана намаз
7 г пармезан
4 мл маслиново масло

За еден оброк
Енергетска вредност 616 Kcal
Протеини 19,1 гр
Масти 9,3 гр
Јаглехидрати 102,1 гр
Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.