А еве и рецепт со урми кои е одличен за многу заболувања

Ова можете да си го правите и како превентива. Верувајте, вкусно е

0
321

Состојки:

5 урми

5 сливи

1 лажица мелен лен

Приготвување и употреба:

Ставете сė во блендер и измешајте па консумирајте го 12 дена пред секој оброк, а потоа направете пауза од 12 дена. Ќе ви помогне и за побрзо губење на килограмите.

Фото: Pixabey