Здрава крем чорба

Толку малку треба за да си направите набрзина крем чорба полна со витамини...

0
242

Состојки:

1 тиквичка

1 морков

1 мал батат

1 мал кромид

ловоров лист

сол, неколку зрна црн пипер

По желба, маслиново или масло од тиква

Приготвување:

Сварете го набрзина зеленчукот, но внимавајте да не го преварите.

Потоа ставете ги состојките во блендер заедно со водата во која се вареле и измешајте и зачинете.

На крајот, по желба, можете да капнете малку маслиново масло или масло од тиква.