Вегански чизкејк од соништата (ВИДЕО)

Еве една варијанта од омилениот колач во веганска верзија. Не сме го пробале сѐ уште ама не може да не е вкусен покрај сите овие вкусни состојки. И секако, ова е здравата верзија

0
604
Состојки:
За подлогата:
2 раце ореви
2 раце урми без семка
2 раце бадеми
3 лажици кокосово масло
3/4 шолја рендан кокос брашно
1/4 лажичка сол
За кремот:
2 раце индиски ореви (потопете ги претходно во вода и оставете ги да стојат 3 часа)
1 шолја кокосово млеко
3/4 шолја јаворов сируп
1/2 шолја сок од лимон
1/2 шолја растопено кокосово масло
2 лажици екстракт од ванила
1 чаша боровинки
Начинот на приготвување погледнете го во видеото.

We’re totally nuts about this creamy, dreamy, vegan cheesecake…

We’re totally nuts about this creamy, dreamy, vegan cheesecake! ???Get the So Yummy Cookbook today! https://snip.ly/eofc0

Posted by So Yummy on Сабота, 25 ноември 2017

Фотографијата е преземенаод ТУКА.