Со овој рецепт за исфрлање на отровите од телото, против ракот

Најголемиот број на отрови се таложат во цревата, а заради тие токсини во телото се развиваат малигни болести.

0
1307

Докторката Викторија Семјонова е познат стручњак за природно лекување, а овој нејзин рецепт за радикално чистење на цревата, според неа, е толку моќен и толку добро ги исфрла отровите од телото, што со редовна консумација може дури и да спречи рак.

Клучот е во тоа што најголемиот број отрови се таложат во цревата, а заради тие токсини во телото се развиваат малигни болести.

Состојки:

500 г моркови

500 г цвекло

1 рака суви кајсии

1 рака суво грозје

1 лажица мед.

Приготвување:

Зеленчукот исечкајте го ситно и ставете го во неоштетен емајлиран лонец. Прелијте со зовриена вода такаштоп да биде два прста над зеленчукот. Додадете по една рака сечкани суви кајсии и суво грозје и ставете го тенџерето на оган.

Штом ќе проврие, тргнете го и оставете го покриен 12 часа на суво и ладно место. Потоа процедете ја течноста и испијте ја, а остатокот можете да го искористите  при подготвувањето на кјадење. Чувајте го во фрижидер

Оваа колилина ќе ви биде доволна за два дена. Пијте по пола чаша (1-1,5 дцл) 3 пати дневно пред оброк.

Чистењето на цревата со помош на овој рецепт би требало да трае еден месец. Потоа цревата се препородени. Оваа течност е корисна за лекување, но и за превенција од канцер. За накјдобар ефект на овој природен лек, би било идеално сите состојки да бидат од органско потекло.