Со овој напиток пред спиење, ќе стопите сѐ што сте изеле во текот на денот

0
746

Оваа смеса е здрава, а ќе ви помогне и да го исчистите организмот од сите токсини што сте ги насобрале во текот на денот. Ќе ви помиогне и за намалување на килограмите, а може да ви биде од голема помош и при лекувањето на дијабетесот, покачениот крвен притисок и кардиоваскуларните заболувања.

Сѐ што ви е потребно е:

1 лимон

1 лажица рендан ѓумбир

1 рака магдонос

1 лажица оцет

1 стапче цимет или 1 мала лажичка цимет во прав

½ литар вода

Приготвување:

Сите наведени состојки ставете ги во блендер, а напитокот пијте го секоја ноќ пред да одите на спиење. Наутро полесно ќе се разбудите и ќе ги почувствувате резултатите.