Смути од јаболко и благ компир

0
1265

Состојки:
1 јаболко
гранче морач
50 г благ компир
2 лажици микс од 4 семиња (лен, сусам, сончоглед и тиква)
1 лажичка цимет
ливчиња нане
400-500 мл вода

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро изблендирајте. Украсете со гранче нане.