Најбрзиот појадок

Кога еднаш ќе ги направите, повеќе никогаш нема да фрлите леб

0
670

Состојки:

250 г стар леб

80 г путер

Главица кромид

60 г брашно

2 јајца

Сол, магдонос

Приготвување:

Издинстајте го ситно исечканиот кромид на масло, па додадете ги сите состојки и добро измесете со рака да се поврзат сите состојки.

Од смесата правете топчиња со влажни раце.

Во тенџере со зовриена вода ставајте ги топчињата и варете ги 15 минути.