Мали енергетски залчиња (ВИДЕО)

Овие брзи залчиња се одлични за пред работа или пак ако ви снема енергија среде работниот ден.

0
208

Состојки:

3/4 шолја црни чоколадни топчиња (евентуално, со полнење од кафе)

1/2 шолја незасладени кокосови снеглуки

1/2 шолја сирови бадеми

1/2 шолја сирови семки од тиква

1 1/2 шолја сечкани урми

1/4 шолја чиа семе

1/2 шолја путер од бадеми

1 лажичка рендан ѓумбир

1 лажичка куркума

½ лажичка кошер сол

Начинот на приготвување погледнете го во видеото подолу.

How to Make No-Bake Energy Bites

These energy bites are perfect for a pre-workout boost or mid-day recharge.FULL RECIPE: https://trib.al/UubVv5n

Posted by Epicurious on петок, 23 Февруари 2018