Леб од банана во ново руво

Освен што е многу поинтересен за правење, овој банана-леб на стапче е многу поинтересен и на изглед, и за јадење.

0
299

Состојки:

5 банани

1/4 шолја шеќер

1 лажица екстракт од ванила

1/4 шолја масло

1 јајце

1 и 1/2 шолја брашно

1 лажичка прашак за пециво

1 лажица цимет

1/4 лажичка сол

Начинот на приготвување погледнете го во видеото.

Banana Bread on a Stick

A whole new way to eat banana bread…on a stick! ?

Posted by Tasty on вторник, 6 Март 2018