Еве како изгледа една од вечерите by Missy Onion

0
334

Што има на менито на една од вечерите подготвени од Миси Онион?

Погледнете и уживајте.

Домашен леб – Чијабата. Велат дека токму тој бил еден од највкусните елементи на масата.

„Обично се потребни напор и посветеност за да се добие совршен леб, но изненадувачки е дека чијабатата беше најлесно да се направи. Впрочем, сето тоа бара само трпение“.

Салата од цвекло, рукола, црвен портокал, калинка, моцарела, прелиени со мед, малку портокалова кора и екстра девствено маслиново масло.

Нема ништо како парче совршено печен лосос надополнет со прокељ, Беарнез сос и ореви.

И за десерт – француски макаронси со чоколадо. Мислиме дека нема потреба да објаснуваме колку биле вкусни. Фотографијата зборува за себе.

Фото: Драган Митрески