Дали сте сигурни дека правилно го јадете ананасот? (ВИДЕО)

Ако сте во дилема дали ананасот се сече како лубеница или прво треба да му се излупи кората, погледнете како го прави тоа овој корисник на Твитер

0
201

Кога пред нас ќе се најде ананас, главната дилема е дали треба да се исече како лубеница или прво треба да му се излупи кората. Но дилемата ја решил еден корисник на Твитер.

 

Се прашувате ли и вие како не ви текнало ова порано?!