Чоколаден пудинг од авокадо (ВИДЕО)

Направете нешто здраво за најблиските, а особено интересно може да биде за децата. Барем ќе знаете дека јадат нешто вкусно, а здраво

0
260

Состојки:

3 авокада

1/3 шолја какао во прав

1/3 шолја мед

3 лажици кокосово млеко

1 лажица екстракт од ванила

1 лажичка морска сол

1 лажичка еспресо кафе (во прав)

1 лажица рендано зрно од какао

Приготвување:

Погледнете го видеото:

Chocolate Avocado Pudding

Chocolate pudding made out of avocados? Let Donal Skehan show you how!

Posted by Glow by PopSugar on Понеделник, 27 Февруари 2017