Здрав напиток за топење на килограми

Испијте го ова пред спиење и стопете се што ви се „залепило“ за стомак во текот на денот

0
2124

Сон на секој човек е да изгледа совршено и без вишок на килограми, а да не мора да се воздржува од својата омилена храна. Меѓутоа, ова за повеќето луѓе е речиси невозможна мисија. Ви предлагаме еден „сојузник“ кој ќе ви помогне во тоа, брзо и ефикасно.
Станува збор за рецепт со потпоно природни состојки кои ќе ви помогнат да го остраните сето она што ви се „залепило“ за стомакот во текот на денот.

Рецепт:

Mалку цимет
Поголема шолја вода
Лажичка мед
Малку јаболков оцет
Сок од цеден лимон

Лажичка ѓумбир
1 рака магдонос

1 краставица

Приготвување:

Ставете ја водата да проврие, па додадете го магдоносот и оставете да се олади. Исцедете и ставете го магдоносот во блендер. Додадете ги краставицата, останатите состојки и малку од водата во кој се варел магдоносот, и вашиот напиток е спремен. Пијте го секоја вечер пред спиење во период од две недели и брзо ќе почувствувате промени.