Тестенини со туна и салата

0
921

Состојки:
150 г шпагети од интегрално брашно
150 г маслинки, сечкани
150 г туна конзерва, исцедена од маслото
750 г рендан пармезан
2 лажици маслиново масло
3 лажици свеж магдонос, сечкан

За салатата:
3 моркови пресечени на тенки ленти
1 краставица без семки
2 домати сечкани

Приготвување:
1. Ставете ги зготвените тестенини во голем сад со сите потребни состојки, така што топлите тестенини ќе ги стоплат останатите продукти и ќе добиете топла порција.

2. Во посебен сад ставете ги ренданиот морков, краставицата и доматите и измешајте ги. Послужете.