Со оваа тајна состојка ќе направите највкусна торта досега!

0
404

Дали планирате да испечете колач? Јајцето од рецептот заменете го со сос од јаболко! Вашиот колач ќе ја задржи својата текстура, но ќе добиете различен и многу поубав вкус.

Еве како да го направите тоа.
Погледнете го рецептот и заменете 1 јајце со 65 грама јаболков сос. Дали рецептот вели дека ви требаат две јајца? Наместо нив, искористете 130 грама јаболков сос, итн. Понатаму следете го рецептот како што е запишан, но додадете половина лажица прашок за пециво. Постои шанса колачот да треба да се пече неколку минути подолго, но резултатот ќе ве воодушеви.