Шампињони со рузмарин и путер

0
336

Состојки:

Шампињони

Малку путер

Сол, црн пипер, рузмарин.

Приготвување:

Одберете поголеми шампињони и добро исчистете ги. Отстранете ги рачките и во вдлабнатината ставете малку путер и рузмарин. Зачинете и ставете ги да се печат во рерна или на скара.