Салата со спанаќ, брусници и жолто сирење

Ако сте слабокрвни. а и ако не сте, но немате време за готвење, здробете си свеж спанаќ, зачинете, додадете суво овошје по ваш избор и кашкавал или сирење и имате совршено здрав и вкусен оброк

0
507

Состојки:

Свеж спанаќ

Суви брусници

Суво грозје

жолто сирење

сол

маслиново масло

јаболков оцет

Приготвување:

Спанаќот убаво измијте го и исечкајте го во чинија за салата. Зачинете па додадете ги брусниците, сувото грозје и жолтото сирење исечено на коцки.

Измешајте се и послужете.