Салата од спанаќ со круши

Еве уште една салата за сите оние на кои им се преку глава сармите, руските салати и останатите новогодишни и Божиќни деликатеси

0
192

Состојки:

Спанаќ, рукола, цикорија

круша

свежа краставица

Неколку јагоди (колку за декорација)

сок од лимон

маслиново масло

сол и црн пипер

Доколку сакате малку посилна варијанта во оваа салата можете да додадете и малку сино данско сирење.