Ролат од тиквички

0
806

Еве, нас не воодушеви овој ролат од тиквички кој е толку едноставен за правење, а изгледа толку убаво и вкусно што ќе го направиме и самите според инструкциите од видеото, што поскоро.

Состојки:

5 јајца

25 г пармезан

500 г рендани тиквички

Сол

200 г крем сирење

150 г шунка или мартадела