Подобрете го дишењето и имунитетот

Чајот од куркума, лимон и мед е добар за ублажување на алергиите, подобрување на работата на системот за дишење и ублажување на симптомите на воспалението на синусите.

0
918

Состојки:

2 лажички куркума

2 лажички мед

1 шолја врела вода

Сок од ½ лимон

Приготвување:

Помешајте ги сите состојки и испијте го чајот веднаш.