Паштета од туна

0
405

Состојки:

180 г туна

100 путер

90 г крем сирење

2 лажици павлака

2 лажици копар

Сол, бибер

Приготвување:

  1. Извадете ја туната од конзерва и здробете ја со вилушка, а потоа додадете ги путерот, крем-сирењето, павлаката, сол и бибер и се измешајте со миксер.
  2. На крај додадете го и копарот и ставете ја паштетата во фрижидер.
  3. Служете ја со препечено лепче.