Неколку трикови за декорација на празничните десерти

Готвењето за новогодишните празници не мора да биде стресно, туку забавно, но и креативно.

0
263

Не мора да чувствувате нервоза додека ги правите своите новогодишни или Божиќни колачи. Погледнете го видеото подолу и ќе видите колку едноставно можете да направите преубави декорации на вашите десерти.

Луѓето се навистина креативни, па она што изгледа како преубав но комплициран десерт, всушност се должи на некои сосема едноставни трикови.

Видеото и фотографијата се од ТУКА.

De-stress your holiday baking with these sweet dessert hacks!

De-stress your holiday baking with these sweet dessert hacks!

Posted by So Yummy on Недела, 24 декември 2017