Напиток за симнување на стомакот

Овој напиток со извонреден вкус ќе го хидрира вашето тело, ќе ви даде дополнителна енергија и чувство на ситост, но ќе ги елиминира и масните наслаги од вашиот стомак

0
404

Краставицата е богата со витамини А, Ц, К и Б6, содржи калциум, калиум, магнезиум и железо, а содржи малку калории. Одличен е за здравје на кожата и коските и помага во борбата против лош здив и запек.

Состојки:

0,5 л филтрирана вода

1 краставица

2 лажици ѓумбир

1 лимон

2 лажици свежа мента

Приготвување:

Исечкајте ги краставицата и лимонот па додадете ги и другите состојки и оставете ги да отстојат преку ноќ. Пијте 2-3 шолји дневно. Ако ви остане од напитокот, можете да го оставите во фрижидер и да го пиете во текот на следниот ден.