Наместо торта, роденденска палачинка

Ако имате роденден, а немате торта, еве една одлична идеја за вас

0
374

Ете некои од нашите читателки се навистина мајстори да се извадат и да пречекаат гости дури и кога не се баш подготвени.

На нашата адреса стаса оваа фотографија на обична палачинка филувана со домашен пекмез од кајсии и една лажица сладолед од ванила. Добро изгледа, нели?