Макарони со многу зеленчук и семки од тиква

0
574

Состојки:

1 пакување макарони

Модар домат

шери домати

Блитва

Шампињони

Црвена пиперка

Семки од тиква

Масло

Сол, црн пипер

Приготвување:

1. Ако имате вок тава, ставете го внатре исечканиот зеленчук (модриот домат и пиперките), а пото и шампињоните и пропржете ги па зачинете, а на крајот додадете ја и исечканата блитва и само кратко оставете ја да омекне.
2. Сварете ги макароните, прелијте ги со зеленчукот, ставете ги преполовените шери домати и поросете со семките од тиква.