Прстени од јаболка и цимет

0
553

Состојки:

3-4 поголеми јаболка
1 шолја брашно
¼ лажичка прашок за пециво
2 лажици шеќер
¼ лажичка сол
¼ лажичка цимет
1 јајце
1 шолја млеко
Масло за пржење
За преливот:

⅓ шолја шеќер
2 лажички цимет

Погледнете го видеото за начинот на подготвување: