Крцкави бомбици со путер од кикирики

Не се печат, крцкави се, сочни и навистина тешко дека ќе можете да им одолеете.

0
575

Состојки:

1 филџан јаворов сируп

1/2 шолја шеќер во прав

1 шолја путер од кикирики

1 лажица екстракт од ванила
3 шолји житни снегулки

Приготвување:

Стпете го шеќерот на тивок оган па додадете го јаворовиот сируп и оставете да се излади. Додадете го путерот од кикирики и ванилата и житните снегулки и обликувајте бомбици.