Генијално: Фалафел ќофтиња со батат (ВИДЕО)

Овие фалафел ќофтиња се збогатени со сладок компир и имаат многу побогат вкус од обичните, а содржат само 25 грама протеини

0
623

Погледнете го рецептот и се ќе ви биде јасно. Потребни ви се:

Наут

Кромид

овесни снегулки

лукче

сол, црн пипер, кари

батат

магдонос

путер од кикирики

1 јајце

Се печат во рерна и секое содржи само 25 грама протеини.

Наздравје!

These Genius Sweet Potato Falafels Have 25 Grams Of Protein

These genius sweet potato falafels have 25 grams of protein! https://onself.co/MmaOEUK

Posted by SELF on Среда, 10 мај 2017