Феноменално смути за јакнење на имунитетот

Итно ви е потребна „инјекција“ од витамини за да се зачувате од болестите? Еве рецепт за уште едно извонредно смути кои ќе ви овозможи брзо да направите здрав напиток.

0
438

Состојки:

2 моркови

Пола стапче целер

Сок од 1 лимон

Сок од 1 портокал

1 јаболко

1 банана

Малку мед

Малку рендан ѓумбир

Чаша вода

Фото: Valeria Boltneva from Pexels