Експресна вечера, здрава и вегетаријанска

Побрзо и по-веге од ова, здравје

0
639

Кој вели дека не може за 10 минути да си подготвите здрав и пристоен оброк?

Еве што ви треба:

Малку црвен грав од конзерва

2 млади кромитчиња

Неколку гранчиња свеж магдонос

Шампињони (издинстајте ги на малку путер)

Сол, маслиново масло, оцет балсамико

Измешајте ги сите состојки во подлабока чинија и имате здрав и вегетаријански ручек или вечера, сеедно.