Детокс палачинки од кокос

Ги сакаме во сите варијанти, а особено кога знаеме дека ја имаме нивната најздрава верзија

0
428

Состојки:

1 мала банана

4 јајца

¼ шоја кокосово брашно

1/3 шолја кокосово млеко

1 лажичка ванила

1 лажичка рогач во прав

1 лажичка цимет

1 лажица кокосово масло

Приготвување:

Бананата и јајцата добро измешајте ги во блендер

Додадете кокосово брашно, кокосово млеко, ваниа, рогач и цимет и ако е смесата премногу течна додадете уште една ажица кокосово брашно.

Загрејте го кокосовото масло на ниска температура и пржете ги палачинките, околу 3 минути од секоја страна.

Послужете со намаз по ваша желба и уживајте.