Чизкејк со путер од кикирики (ВИДЕО)

0
523

Состојки:

400 г мелени бисквити
7 лажици путер
300 г крем сирење
1 ипол филџан шеќер
1 лажица ванила
1 ипол филџан стопено чоколадо
2 филџани путер од кикиритки
1 филџан шеќер во прав

Како што можете да видите од видеото, начинот на подготвување е многу едноставен.