Благи кифли без шеќер (ВИДЕО)

0
476

Состојки:

250 г брашно

150 г путер

120 г јогурт

1 лажичка екстракт од ванила

1 лажичка екстракт од портокал

Мармалад или чоколадо за филување

Шеќер само за поросување

Приготвување:

Погледнете го видеото. Едноставно е и многу брзо.