Вкусот на Шпанија во твојата чинија – пробај емпанада! (ВИДЕО)

0
274

Меко, полнето, пржено тесто чиј мирис се шири низ целата куќа – dm го претставува рецептот за веганска емпанада, приготвен со незаменливите dmBio органски состојки.

На видеото погледнете го целиот рецепт, направете список со потребните dmBio состојки и набавете ги веднаш за да подготвите превкусен доручек!