Сок од две состојки го топи целулитот и го ослободува телото од вишок вода

Засладете се, освежете се и ослободете се од целулитот со овој навистина вкусен домашен напиток.

0
538

Ако имате целулит, можете да си помогнете со нешто лесно и вкусно. Овој сок ќе ви помогне и ќе го исчисти вашето тело, ќе го ослободи од вишокот вода и ќе ви обезбеди енергија. Познато е дека аронијата е лек за многу болести, како што се ослободување од главоболки и мигрена, намалување на високиот крвен притисок, благотворно дејство врз желудникот и цревата, запирање на дијареа, подобрување на имунитетот на телото и спречување развој на вирусни и бактериски инфекции.

Здравствените придобивки од цвеклото се познати уште од дамнина, па затоа нема причина да не го пробате рецептот за оваа моќна комбинација.

Состојки за 1 напиток:

2 лажици сок од аронија
0,5 дл сок од цвекло
0,5 дл кисела вода

Приготвување:

Измешајте ги сите состојки и испијте го сокот.

Фото: Freepik