Природен антибиотик кој лекува инфекции на бубрезите, мочниот меур и уринарниот тракт

Консумирањето на овој лек ги елиминира токсините и бактериите и ја олеснува болката и потребата од уринирање.

0
862

Состојки:

250 г лимон
3 лажици мед
250 г корени од магдонос
2 дл маслиново масло

Приготвување:

Исечете го коренот од магдонос на парчиња и ставете го во блендер со рендана кора од лимон, мед и маслиново масло.
Измешајте ги состојките додека не добиете хомогена смеса и чувајте ги во фрижидер.
Земајте една лажица од лекот секое утро.

Фото: Pixabey