Подобрете си го имунитетот со оваа вкусна мешавина

Ѓумбирот, медот и портокалот се одлична комбинација која ќе ви го зајакне имунитетот и ќе ви помогне во борбата против сезонските болести

0
594

Состојки:

2 портокали

1 лажичка свеж рендан ѓумбир

1 морков

сок од пола лимон

1 лажица мед

Приготвување:

Исцедете сок од 2 портокали и половина лимон, такашто ќе добиете приближно 2 дл  сок (една чаша или малку помалку). Изрендајте ги ѓумбирот и морковот и ставете ги сите состојки во блендер, додадете лажица мед и измешајте.

Фото: Pexels