Паштета од рукола

Здраво, вкусно, брзо, ... токму во стилот на Арт кујна, нели?

0
388

Состојки:

1 китка рукола

40 г лешници

1 лажица маслиново масло

прстофат сол

1-2 лажици сенф

сок од 1 лимон

Приготвување:

Сите состојки се ставаат во блендер и се мешаат.