Исчистете го црниот дроб со само една голтка

Црниот дроб е прочистувач на крвта, па за да функционира како што треба, потребно е и негово секојдневно чистење. А тоа, верувале или не, не е воопшто комплицирано.

0
1176

Црниот дроб во нашиот организам има улога на прочистувач. Учествува во процесот на обновување на крвта, помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот, ја чисти крвта и ги елиминира токсините од неа.

Најдобриот начин за превенција на здравјето на црниот дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро на празен стомак, пијте по една лажица маслиново масло измешано со една лажица сок од лимон. Потоа можете да уживате во појадокот.

По еден месец ќе почувствувате промена. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе ви стане свеж и ќе изгледате подмладени. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запекот и дигестивните проблеми.

Ќе се чувствувате здраво и со многу енергија.

Фото: Pixabey