Волшебен напиток за согорување на мастите

Наместо комплицирани рецепти и скапи третмани, обидете се да ги согорите мастите и да добиете повторно рамен стомак со само 3 намирници

0
660

Честопати сонуваме за идеално тело со соодветна тежина, рамен стомак и совршени нозе. Но наместо да фрлате пари на скапи третмани, направете го овој напиток кој содржи само 3 состојки и обична вода: лимон, чиа семки и малку мед.

Лимонот е извонредно средство за елиминација на мастите, со малку калории. Исто така, делува и антивирусно.

Заради високата содржина на влакна ја поттикнува хидратацијата, а така се елиминираат и токсините. Чиа семките се природен антиоксиданс и се многу богати со влакна.

А кога ќе се соединат, ефектот е уште подобар.

Состојки:

1 ипол чаша вода

1 лажица мед

Сок од лимон

1 лажица чиа семки

Приготвување:

Најпрвин мора да ги натопите чиа семките во вода. Отприлика еден час подоцна додадете ги сокот од лимон и медот. Можете да употребите и блендер.

Консумирајте го овој напиток секое утро на празен желудник и брзо ќе ги забележите промените.

Фото: Pixabey