Ако имате цисти и миоми, проблеми со тироидата, пробајте го овој природен лек

Ако се соочувате со овие, но и со други здравствени проблеми, на пример, ако имате стомачни проблеми предизвикани од Хеликобактер пилори, лошо варење, воспаленија на слузокожата, или само сакате да го зајакнете имунитетот, пробајте ја оваа смеса од само две состојки

0
1711

Кога ќе се помешаат чуваркуќа и мед, добивате лековит сируп кој помага при многу заболувања. Отстранува цисти и миоми, ги решава стомачните проблеми предизвикани од Хеликобактер пилори, го олеснува и го подобрува варењето, лекува воспаленија на слузокожата, го зајакнува имунитетот, ги олеснува проблемите со тироидната жлезда …

Состојки:

500 г мед

500 г чуваркуќа

Приготвување:

Сомелете ги листовите од чуваркуќа во блендер. Истурете ја добиената смеса во сад, а потоа додадете мед и промешајте со дрвена лажица. Кога сè е добро измешано, префрлете ја смесата во тегла, завиткајте ја теглата во фолија и ставете ја во фрижидер да отстои 2 дена.

Начин на употреба: Наутро земете 1 лажичка на празен стомак, а потоа пола час не јадете и не пијте ништо. Ако сакате, можете да земете уште една лажичка во текот на денот.

Фото: Pixabay